فعالیت ۳ هزار و ۷۰۰ صنف فعال حوزه فرهنگ و هنر در آذربایجان شرقی

[ad_1]

به گزارش داراخبر، محمد محمدپور در نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اصحاب فرهنگ و هنر استان در سالن اقبال آذر مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن تبریز افزود: هم اکنون ٢١ مجتمع فرهنگی و هنری با ٢٣ نگارخانه فعال‏، ۱۶ سینمای فعال و ۳۵۹ چاپخانه با بهره مندی از آخرین فناوری ها در استان فعالیت می کند.

وی اظهار کرد: ۲۱۱ ناشر فعال، ١۴٨ کیوسک مطبوعاتی، ۱۹۸ فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی، ۶۹۴ کانون تبلیغاتی، ۲۰۶ آموزشگاه آزاد هنری، ۵۶ موسسه قرآنی فعال، ۷۴ موسسه فرهنگی و هنری و ٧٠ انجمن فرهنگی و هنری‏‌ و یک هزار و ٢۶٣ کانون فرهنگی هنری مساجد در استان فعال است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی، یک هزار و ۵٨٢ مساجد تحت پوشش طرح تلاوت نور، ۶٢ خانه نور، ٧٢۴ مسجد تحت پوشش تفسیر قرآن، ٢١ شورای فرهنگ عمومی در سطح استان و ٣٢٢ رسانه مکتوب و پایگاه های خبری و الکترونیکی را از دیگر مراکز تحت نظارت این اداره کل اعلام کرد.
محمدپور، ادامه داد:‌ در حوزه چاپ و نشر در سال گذشته برای یک هزار و ۵٧٩ عنوان کتاب از یک هزار و ۶۶١ عنوان درخواست شده، مجوز صادر و به طور کلی در اغلب شاخص ها رشد ۱۰۰ درصدی حاصل شده است.
وی با اشاره به راهبردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‏‌، سیاست کنونی دولت و به تبع آن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را واگذاری و واسپاری امور و بهره مندی از نظرات نخبگان و گسترش تشکلات فرهنگی و هنری استان اعلام کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: هدف گذاری دولت یازدهم برای رشد شاخص های فرهنگی و هنری در سطح کشور و به تبع آن در آذربایجان شرقی موجب رشد سطح تمامی شاخص ها در این استان شده و این روند ادامه دارد.
محمدپور، افزود: در سال گذشته بیش از یک هزار برنامه فرهنگی و هنری متنوع در سطح استان توسط این اداره اجرا شده است و این برنامه ها امسال هم از لحاظ کمی و کیفی گسترش می یابد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *