کاهش تدریجی نزولات جوی منجر به تغییر اقلیم در استان آذربایجان شرقی شده است

[ad_1]

داراخبر:رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: کاهش تدریجی نزولات جوی منجر به تغییر اقلیم در استان آذربایجان شرقی شده است.

به گزارش داراخبر، مهندس کریم مهری در جلسه نکوداشت روز بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ضمن بیان این مطلب افزود: کاهش تدریجی نزولات جوی امروز منجر به تغییر اقلیم در آذربایجان شرقی شده است، امسال نسبت به سال قبل بیش از ۱۰۰ میلی متر کاهش بارندگی داشتیم.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر پنج اصل دانش بنیان، عدالت محور، مردمی بودن، درون زا و برونگرا است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تاکید دارند، اگر در این راستا اجرایی شود به موفقیت های چشمگیری دست خواهیم یافت.

مهندس مهری خاطر نشان کرد: زنجیره تولید لازمه پایداری اقتصاد کشاورزی است، ما در صنایع تبدیلی از جمله در صنعت فراوری و بسته بندی به سرمایه گذاری نیاز داریم. رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: مراکز ارائه کننده خدمات و نهاده های کشاورزی باید با حضور کارشناسان کشاورزی باشد.

وی با اشاره به اینکه تولیدات کشاورزی باید سالم، استاندارد و صادرات محور باشد، اظهار کرد: بایستی در روستاها شرکت های مکانیزاسیون ایجاد شود تا قیمت تمام شده محصول کاهش یابد.

مهندس مهری با تاکید بر این نکته که باید بتوانیم با توجه به بارش های حداقلی نسبت به برنامه ریزی استمرار تولیدات کشاورزی اقدام نمائیم افزود: باید تمامی برنامه ریزی ها با توجه به تغییر اقلیم منطقه انجام گیرد، لذا ضروری است شرکت آب منطقه ای، سازمان جهادکشاورزی و آب شرب و صنعتی بر اساس این اصل برنامه ریزی نمایند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در بخش پایانی سخنان خود گفت: آذربایجان شرقی دارای تعدد روستاها، تعدد و تنوع وظایف است، تنها راه تسلط بر دانش روز و تجهیز علمی و فنی کارشناسان و انتقال یافته های علمی به بهره برداران است تا بتوان با افزایش بهره وری کیفیت و کمیت تولیدات افزایش یابد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه عاشورا نیز در حاشیه این جلسه گفت: انتظار داریم مصوبات کارگروه بسیج مهندسین کشاورزی عملیاتی شود، استقلال در محصولات کشاورزی همپای استقلال امنیتی و نظامی است و بدون تهیه نان مردم هیچ استقلالی پایدار نخواهد بود.

سرهنگ الیاس گل محمدزاده افزود: کشاورزی شغلی است که ریسک زیاد دارد، بسیج دیدگاه فراجناحی دارد و هر کسی برای استقلال کشور قدمی بردارد نور چشم همه ماست، ایرانی است و برای ما عزیز است. گفتنی است در ۱۲ شهرستان استان آذربایجان شرقی بسیج مهندسین کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *