کسی نمی‌تواند در برابر نقد منصفانه ایستادگی کند

[ad_1]

به گزارش داراخبر،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان این مطلب افزود: اگر احیانا از طرف نشریات و رسانه‌ها گزارشی در رابطه با اعمال فشار یا اعمال نظر یک دستگاه بر مطالب آن نشریه دریافت کنیم بلافاصله به معاونت مطبوعاتی‌مان منعکس خواهیم کرد تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی در ادامه درباره عملی که در قانون مطبوعات به عنوان جرم تلقی می‌شود، تشریح کرد: در قانون مطبوعاتی ما آمده است که هیچ شخص حقیقی و حقوقی حق ندارد به نشریه یا رسانه بگوید این را بنویسید یا ننویسید.

محمدپور اضافه کرد: چنین عملی بدون شک جرم محسوب می‌شود و رسانه‌ها نیز می‌توانند در چنین مواردی از حقوق خود دفاع کنند.

وی درباره جو رسانه‌ای استان خاطرنشان کرد: با توجه به حمایت‌هایی که از سوی مدیریت کلان استان از رسانه‌ها می‌شود، من فضای رسانه‌ای استان‌مان را مساعد می‌بینم.

وی در ادامه تعدد رسانه را در استان علتی بر شرایط مساعد کار مطبوعاتی دانست و گفت: سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فضای باز رسانه‌ای است و فضایی داریم که علاقه‌مندان به حرفه رسانه بدون هیچ مشکلی می‌توانند ورود پیدا کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اضافه کرد: اینکه ۳۲۲ رسانه مکتوب و پایگاه خبری در سطح استان فعالیت دارند، نشانگر آن است که ظرفیت کار رسانه‌ای در این استان در سطح بالایی قرار دارد.

وی همچنین در رابطه با اینکه اداره فرهنگ و ارشاد چگونه می‌تواند در دادگاه‌های مطبوعاتی حامی رسانه‌ها باشد، تاکید کرد: طبق قانون، هیئت منصفه مطبوعات باید در دادگاه حضور داشته باشند و بدون حضور آن‌ها برگزاری دادگاه غیرقانونی است.

وی در بخشی از سخنان خود افزود: هرچند کار رسانه‌ای زحمت و مسئولیت زیادی دارد اما معتقدیم در توسعه استان تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد و رسانه‌ها می‌توانند جامعه را به پویایی و حرکت وا دارند.

محمدپور تاکید کرد: اگر احیانا فشارهای جسته گریخته‌ای نیز متوجه رسانه‌ها شود، نباید رسانه‌ها در کار خود کوتاهی کنند و اگر نقدشان منصفانه و به جاست باید پافشاری کنند.

وی درباره نقد منصفانه تصریح کرد: رسانه‌ها نباید فضای حاکم را ملتهب کنند بلکه می‌بایست با نقد منصفانه کار خود را پیش ببرند. نقد منصفانه یعنی اینکه نقد ما همراه با ارائه راهکار و احساس مسئولیت باشد.

وی در پایان عنوان کرد: بی‌شک فعالیت رسانه‌ها مفید است و ما باید همواره از کار آن‌ها حمایت کنیم و من معتقدم اگر نقد رسانه‌ها نقد منصفانه‌ای باشد هرگز دچار مشکل نخواهند شد چرا که کمتر فرد یا دستگاهی در مقابل نقد منصفانه ایستادگی می‌کند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *